TATTOO

TETOVÁNÍ

Základní cena je od 1000,- Kč a výše. Přibližnou cenu Vašeho motivu Vám sdělím i z e-mailu, nebo MMS.

potvrzení pro mladistvé – tattoo

PÉČE A OŠETŘENÍ NOVÉHO TETOVÁNÍ
× přelep sundat po 2-3 hodinách
× poté opatrně omýt studenou vodou
× osušit bez drhnutí (dále nepřelepovat)
× od druhého dne lehce potírat 3-4x denně po dobu jednoho týdne, další 1-2 týdny mazat jen občas dle vlatsního uvážení
× k potírání se doporučuje krém Bepanthen Plus (modro-oranž. obal), nebo mast z tet.studia
× nepoužívat Framykoin a výrobky Aloe Vera
× po dobu hojení (2 – 3 týdny) se vyhýbat přímému slunci, soláriu a delšímu pobytu ve vodě (bazén, sauna).
× nesmí se škrábat a strhávat malé stroupky
× nenosit těsné oblečení
× udržovat v čistotě do úplného zhojení 

20 NEJČASTĚJŠÍCH OTÁZEK
1. Má tetovací studio používat nové jehly na každého zákazníka?
Ano, na každého zákazníka mají být použity nové jehly. Hlavním důvodem není ani tak riziko infekce (to zaniká při použití kvalitní sterilizace), ale především to, že jehly se použitím velmi otupí již při prvním tetování a kvalita dalšího tetování tupými jehlami by mohla být snížena. Pokud studio nepoužívá nové jehly pro každého zákazníka, netetuj se tam.
2. Bolí to?
To je nejčastější otázka a je na ni těžká odpověď. Ano i ne. Nechat se tetovat není přímo bolestivé, spíše to je nepříjemné. Tetování je pociťováno jako pálení, ale každý má jiný práh pro snášení nepříjemných věcí a tak to někdo snáší lépe a někdo hůře. Jsou lidé, kterým to působí sexuální vzrušení (horko, vibrace) a lidé, pro které je to velmi nepříjemné. Většina lidí je překvapena, že tetování není tak nepříjemné jak očekávali a chtějí si nechat udělat tetování další. Jsou ale na těle místa, kde tetování už opravdu bolí (páteř, vnitřní část ruky, krk, prsty, žebra aj.). Vše ale záleží na citlivosti tetovaného.
3. Mohu dostat tetováním AIDS?
Šance, že dostanete AIDS tetováním je téměř nemožná, protože virus AIDS nemůže žít mimo tělo hostitele více než několik minut. Pokud studio používá kvalitní sterilizaci a desinfekci a s tím spojené postupy tak nemůžete tetováním dostat AIDS.
4. Je tetování opravdu závislostí?
Ano, pro mnoho lidí je. Vím, že to zní podivně, ale pochopíte to, jestliže si necháte jedno udělat.
5. Co je to autokláv?
Autokláv je typ sterilizátoru, který kombinuje při sterilizaci páru, tlak a extrémní horko, které zabíjí všechny mikroorganismy a bakterie a činí sterilizaci účinnější. Autokláv je nejdůležitější součástí vybavení studia. Požádej tatéra aby Ti ukázal svůj autokláv, pokud žádný nemá, netetuj se tam!
6. Může tetování vyblednout působením slunce?
Ano, může. Sluneční záření působí takhle na cokoliv, co je barevné a Tvoje tetování není výjimkou. Můžeš to omezit tak, že si tetování natřeš krémem s vysokým ochranným faktorem, když jdeš na slunce. Nejlepší ale je tetování slunci vůbec nevystavovat. Pamatuj také na to, že úplně stejně působí solárium. Není rozdíl mezi UV zářením od slunce a od solária.
7. Může být tetování odstraněno nebo překryto jiným tetováním?
Ano, tetování může být odstraněno laserovým zařízením, které je fakticky bezbolestné. Ale tento zákrok provádí příslušný lékař, ne tatér. Tatér může Tvoje tetování překrýt jiným tetováním. Tento zákrok se nazývá cover-up.
8. Dochází v průběhu tetování k silnému krvácení?
Ve většině případů ne. Ve většině případů uvidíš jen pár kapek krve a někdy ani to ne. Jestliže ale dojde k silnějšímu krvácení, tak to může být způsobeno několika důvody:
a) Tvůj tatér tetuje moc hluboko.
b) Noc předtím a nebo před tetováním jsi pil moc alkoholu.
c) Jsi hemofilik(špatná srážlivost krve). Pokud ano, neměl by jsi být tetován.
d) Jsi pod vlivem drog (nelegálních, nebo některých léků).
e) Jsi diabetik (cukrovkář). Pokud ano, neměl by jsi být tetován.
f) Máš řídkou krev.
g) Vůbec jsi se nenajedl, předtím, než jsi se nechal tetovat.
h) Bereš aspirin. Aspirin značně ředí krev.
i) Máš vysoký krevní tlak.
9. Proč nemohu pít alkohol, anebo brát drogy před tím, než se jdu tetovat?
Neměl by jsi pít alkohol, protože ředí krev a zvyšuje krevní tlak. Pro tatéra je mnohem těžší udělat tetování, když je Tvoje krev řídká. Je těžší dostat barvu do kůže, protože je neustále vytlačována a ředěna krví. To může způsobit ztrátu barvy, anebo bledší tetování. Neměl by jsi pít alkohol nejméně 24 hodin před tetováním! Jeden z důvodů, proč by jsi neměl být pod vlivem drog je ten, že Tvoje mysl není v pořádku. Je ovlivněna drogou. Také můžeš mít srdeční problémy nebo záchvat. Tetování a drogy se nesmí míchat. Netvrdím, že se nemůžeš tetovat, když bereš drogy, ale musíš být čistý nejméně 24 hodin před a 24 hodin po tetování.
10. Mohu před tetováním použít nějaké prášky proti bolesti?
Ne, anestetika jsou drogy a mohli by Ti více ublížit, než pomoci.
11. Mohu před tetováním aplikovat na pokožku nějaké anestetika (novacain, mesocain atd.)?
Bohužel ne, jen lékař může odpovědně aplikovat anestetika.
12. Mohu se tetovat pokud jsem těhotná, diabetička nebo epileptička?
Ne. Pokud by jsi byla těhotná, tak to může poškodit Tvůj plod, nebo dokonce zapříčinit potrat. Diabetikům se špatně hojí rány a jsou náchylnější na infekci. Pokud jsi epileptik, tak tetování může zapříčinit epileptický záchvat.
13. Tak co mám všechno udělat, když se chci nechat tetovat?
Nepij alkohol 24 hodin před tetováním. Noc předtím jdi brzy spát. Dobře se najez před tetováním. Neměl by jsi užívat žádné léky 24 hodin před tetováním. Pokud bereš nějaké léky neustále, navštiv svého lékaře a poraď se s ním. Zeptej se svého tatéra na cokoliv, co tě zajímá. Pamatuj, že není nic, na co by jsi se nemohl zeptat.
14. Jak mám udržet své tetování stále dobře vypadající?
Jednou z nejlepších věcí pro tetování je vitamín E. Pomáhá udržet barvy jasnější a udržuje Tvoje tetování stále čerstvé. Používej pleťový krém, který obsahuje tento vitamín!
15. Kdy je nejlepší doba na tetování?
Určitě ne během léta, když se nechává tetovat většina lidí. Nejlepší dobou je zima a podzim. Důvodem je to, že tetování je vlastně jizva s barvou a jizva tak bude mít téměř celý rok na zhojení se. Takže v létě, když je Tvoje tetování vystaveno slunci, koupání, chlorované vodě atd. je již vlastně zcela zhojeno. Pokud se ale necháš tetovat v létě, tak dva týdny vyžadované na základní zhojení mohou být nedostatečné.
16. Změní se tetování když budu posilovat a přiberu svalovou hmotu?
Tetování se roztahuje jen nepatrně a celkem pravidelně s přibývající svalovou hmotou. musel by jsi přibrat obrovské množství svalové hmoty aby se tetování nějak deformovalo. Rozhodně bych ale nedoporučoval některé na proporce citlivé motivy (portréty,geometricky pravidelné ornamenty aj.) tetovat na místa, na kterých plánujete přibrat hodně svalové hmoty. Dalším rizikem jsou také jizvy, které vznikají na kůži při rychlém a velkém nárustu svalstva a které by mohly poškodit tetování pokud půjdou přes něj.
17. Jak moc je výsledné tetováni rozdílné od předlohy.
Záleží na umělci jak moc se drží předlohy. Některý tatér se drží předlohy do posledního detailu a některý naopak vloží do práce maximum svého stylu a svých vlastních uměleckých představ a předloha pro něj představuje jen jakési vodítko. Každý by měl před tím než usedne na křeslo v nějakém studiu vidět co nejvíce prací od toho koho si vybral a rozhodnout se jestli je to ten správný člověk a ten správný styl práce kterou ten tatér odvádí a rozhodnout se, jestli to chce mít na svém těle. Dále bych doporučoval prodiskutovat motiv a jeho konečnou podobu s tatérem aby se Vaše představy nerozcházely.
18. Jak je to u žen, které otěhotní a naroste jim břicho. Poškodí se tím tetováni umístěné na břichu? A pokud ano, je potom možné s tím něco udělat?
Pokud po tetování normálně zhubneš, tak bude vše v pořádku. Ale pokud budeš mít na břichu jizvy, které zasáhnou i Tvé tetování, je dost pravděpodobné, že tetování bude poškozeno. Oprava takto poškozeného tetování záleží na rozsahu poškození a taky na motivu. V podstatě jde opravit většina tetování, ale nemusí to být vždy pravidlem.
19. Jak by to bylo s dárcovstvím krve, kdybych se nechal tetovat. Už nikdy bych ji nemohl darovat, nebo až po nějakém čase?
Transfůzní stanice obvykle požadují půl až 1 rok pauzu od posledního tetování. Potom není problém opět darovat krev. Je dost možné, že pokud jim bude sděleno že tetování bylo provedeno v profesionálním studiu vlastnícím všechny potřebné povolení a který je pod pravidelným hygienickým dohledem, tak že lhůta bude kratší. Je třeba se informovat u transfůzní stanice kde chodíš darovat krev jaké mají požadavky.
20. Je možné nechat se tetovat, když mám nějakou kožní chorobu (ekzém, psoriáza, chronické akné, apod.)?
V případě výskytu kožního onemocnění typu chronického ekzému, lupenky (psoriasis vulgaris), chronického akné apod., není vhodné tetování ani na ploše kůže, t.č. nepostihnuté onemocněním. Jedná se o choroby, jež vlastně postihují celý organismus, např. v případě ekzému se jedná o alergické onemocnění nejčastěji, v případě lupenky o genetickou zátěž, u akné o celkové hormonální změny v organismu. V případě, že dojde k určité formě podráždění – např. léky, potravinami, chemikáliemi apod., sem patří i tetování, může vlivem podráždění kůže jak mechanicky- tetovacími jehlami, tak chemicky – používanými pigmenty dojít k výsevu onemocnění i na místech, kde předtím (resp. před tetováním) nebylo patrné. Sice se vyskytují tyto choroby v určitých nejčastějších místech- ekzém- většina místa tzv. vlhké zapáčky, podpaždí, lokte, pod koleny,.. u lupenky kolena, lokte, kštice, ovšem právě v souvislosti s podrážděním může dojít k akutnímu výsevu na celém těle, proto v těchto případech bych tetuáž nedoporučoval.

TETOVÁNÍ NA 3 – 5 LET
Realita či podvodný reklamní trik?
Přemýšlíte nad tím, zda vylepšit své tělo tetovanou ozdobou a nejste si jisti, zda by vás zvolený motiv neomrzel a tetováž se nestala přítěží? Tetování se vám líbí, ale spojit zbytek svého života s vybraným motivem je pro vás příliš závažné rozhodnutí? V takovém případě jistě s radostí uvítáte zjištění, že i v místě vašeho bydliště, či v jeho blízkosti se vyskytuje kosmetické studio nabízející vedle klasických služeb a permanentního make-upu i tzv. dočasné tetování na 3 – 5 let. Většina váhavců se po takovém zjištění rozhodne k činu a dá přednost kosmetickému salonu před profesionálním tetovacím salonem. Budete k nim patřit i vy?
Jestliže o dočasné tetováži uvažujete a nechcete dát na reklamu, která často nabízí i nemožné v zájmu zisku, jistě vás zajímá jak to s dočasným tetováním vypadá ve skutečnosti. Existuje reálná šance, že skutečně zmizí, či je jeho dočasnost pouze výplodem fantazie ziskuchtivých majitelů kosmetických salonů, ochotných pro zvýšení tržby tvrdit důvěřivým zákazníkům nereálné informace o poskytovaných službách? Já osobně o serióznosti služeb inzerovaných kosmetickými studii rozhodně pochybuji. Jako tatér jsem se při své praxi setkal s mnoha lidmi poškozenými planými sliby kosmetiček, že jejich práce nejpozději do pěti let zmizí a často jsem opravoval a opravuji rozpité a zpola vybledlé práce, které již na kůži svých majitelů dávno neměly být patrné. Jaká je tedy vlastně skutečnost a proč dočasné tetování nemizí tak jak by mělo? Při kosmetické tetováži se používají méně stálé barvy, než u klasické tetováže, určené původně na permanentní make-up. Časem ztrácejí na jasnosti a částečně se a částečně se vytrácejí, nikdo však nemůže zaručit jejich úplné vymizení z organismu, při jiném použití, než jsou lehké stíny okolo rtů, očí a jiných částí obličeje. Tetování obrázků na různé části těla musí totiž být prováděno podstatně hlouběji než pouhé stíny při permanentním make-upu, tudíž nereaguje časem stejně jako výše zmiňovaný make-up. Podstatný vliv na rozdílnost trvanlivosti barev má i umístění tetováže. Kůže na obličejové části má zcela jinou strukturu než ostatní části těla, neboť je vystavena přírodním vlivům, jako je vítr, náhlé změny teplot, sluneční záření apod., což znamená, že se musí častěji obměňovat, to má za následek horší vlastnosti při tetování a větší nestálost, která zapříčiňuje, že většina tatérů odmítá tetovat obličeje. Z těchto důvodů tzv. dočasné tetování nezmizí, ale pouze velmi výrazně ztratí na kvalitě a to většinou již po krátké době od vyhotovení. Faktem také, pouze s malými výjimkami, zůstává výrazný rozdíl v umělecké hodnotě prací kosmetiček, které mají tetování pouze jako vedlejší činnost a profesionálních taterů, kteří zasvětili svůj život tomuto krásnému a hodnotnému umění.
Zvažte tedy důkladně, zda navštívíte profesionálního tatéra, který vám zaručí kvalitní práci a stálost barev, či poloamatérský kosmetický salon, jenž ve většině případů nevlastní ani kvalitní tetovací vybavení, ani umělecky schopnou pracovní sílu.
(převzato z časopisu Tetování, autor Fuťa, Tattoo Index Přerov)